Blog
SILIKONY v kosmetice - nejpodrobnější článek, který jste kdy četli
Silikony jsou jedním z oblíbených témat v diskuzích ohledně škodlivosti kosmetických ingrediencí. Diskutující se často dělí na několik skupin: jedni silikony zatracují jako zlo, které způsobuje všechny vlasové problémy, další na ně nedají dopustit, protože jen silikony dokáží ihned po použití zajistit krásný, sametový pocit ve vlasech i pokožce... Tak jak to s nimi vlastně je?
Denaturovaný líh: složky, o kterých se z INCI nedozvíte
V kosmetice se většinou nepoužívá čistý alkohol, ale denaturovaný (Alcohol denat.), který je oproštěn od daně. Je opředen mnoha tajemstvími, protože ze složení kosmetického produktu se o něm zákazník nemá šanci nic bližšího dozvědět...
•• Chemie v kosmetice •• Alkohol (líh) / 1. část
Výrobky pro suchou pleť, děti, oční okolí a vlasy. Oblasti, kde by měl být vysoký obsah lihu tabu. Nejen, že to tabu není - je to naopak fenomén, který můžeme pozorovat v celém spektru přírodní kosmetiky, včetně té drahé.
•• Chemie v kosmetice •• PHENOXYETHANOL, nenápadný nástupce parabenů
V posledních letech je využívání tohoto konzervantu na vzestupu, protože v mnoha produktech nahrazuje dříve používané parabeny. Je skutečně šetrnější - nebo je to vlk v rouše beránčím?
Víte, co obsahuje váš DEODORANT? Aneb 4 látky, kterým se při nákupu rozhodně vyhnout...
Deodoranty jsou velké téma, které se řeší nejen mezi skalními fanoušky přírodní kosmetiky. A není divu – jsou to totiž pomocníci, které (skoro všichni) používáme každý den. To už stojí za to zamyslet se, co si na tak citlivé místo nanášíme... A víte vlastně, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? A proč pot vůbec zapáchá? Tohle a mnoho dalšího se dočtete tady!
PARABENY v kosmetice - všechno, co jste kdy chtěli vědět
Parabeny - slovo, které zná úplně každý. Slovo, které na nás v posledních letech vykukuje z časopisů, internetu, prodejen přírodní i nepřírodní kosmetiky. Jedny je zatracují, druzí hájí. A nejvtipnější na tom je, že každá strana má pro svá tvrzení dostatek argumentů. Pojďme se o nich nyní něco dozvědět z jiného úhlu pohledu - vědeckého.
Vyznáte se ve složení kosmetiky? Aneb rychlý průvodce, jak z etikety poznat chemii vs. přírodu
Etikety kosmetických přípravků někdy více připomínají učebnici chemie než něco, co by mělo zákazníkům pomoci v rozhodování se při koupi. Malá písmenka, nesrozumitelné názvy použitých surovin a další nepříjemnosti nejsou ničím výjimečným. Pojďme se společně podívat na to, jak se i jako nechemik orientovat v informacích, které si můžete přečíst na kosmetice.