Tipy na pohodlné používání přírodních tuhých deodorantů
Značky
TIPY NA POHODLNÉ POUŽÍVÁNÍ PŘÍRODNÍCH TUHÝCH DEODORANTŮ
Přírodní deodoranty mají mnoho výhod, o kterých odpůrci hlinitých solí a jiných "lahůdek" nepochybují. Co je třeba ale přiznat, je to, že oproti konvenčním výrobkům je jejich použití někdy spojené s výzvami, se kterými se u těch drogerkových nepotkáte. Pojďme se podívat na pár častých výtek, které jste možná již slyšeli, nebo je dokonce pocítili na vlastní kůži. A nemuselo jít konkrétně přímo o naše deodoranty - tento návod se hodí i pro produkty jiných značek, které jsou založené na rostlinných olejích a máslech (jinak řečeno - jsou tuhé a neobsahují vodu).
❌ Deodoranty jsou příliš tuhé, nejdou rozetřít
❌ Jejich nanášení dře
❌ Přírodní deodorant nedostatečně funguje
Deodoranty jsou příliš tuhé, nejdou rozetřít. Případně mě jejich používání dře
Naše deoše jsou založené na kakaovém máslu, které je za pokojové teploty opravdu dost tuhé (tak jako čokoláda), při styku s lidským teplem ale okamžitě taje. Proto jsou - zejména u BEZSODÉ varianty - báječné tyto triky:
Skladovat je v teple: Ideální teplota je okolo 25 °C, takže třeba vrchní police v koupelně. Deoše není třeba dávat do lednice s myšlenkou na prodloužení jejich životnosti (ani zásobičku...).
Před samotným nanášením nechat deo chvíli (pět, deset sekund...) přitisknutý natěsno v podpaží - jako slepice svoje kuřátka (tohle fakt úžasně pomáhá!).
Při roztírání deodorant jemně "tlačit" k pokožce tak, aby byl neustále v kontaktu s tělem. Deoš nanášet táááhlými, vláčnými tahy, kdy je pořád pevně přitisknutý ke kůži - nikoliv rychlými tahy, kdy se sotva dotýká pokožky.
A když nezabere nic z toho, je tu ještě jeden způsob, jak na pohodlné nanášení: mnoho našich zákaznic a zákazníků rádo používá trik s vodou, kdy si před nanesením deodorantu lehce podpaží navlhčí vodou a pak teprve použijí deoš.
Možná vás napadne, proč jsme nezvolili nějakou jinou surovinu, která není tak tuhá?
Protože jsme chtěli, aby se daly deoše bezpečně vozit i na dovolenou, v rozpáleném autě, mít je v batohu pohozeném na pláži nebo na túře.
Na rovinu: Protože jsem si je kdysi vymýšlela pro sebe (milovnici čokolády...) a chtěla jsem co nejexkluzivnější základní surovinu, což mega drahé kakaové máslo vážně splňuje!
Protože méně tuhé varinaty se při vývoji ukazovaly být na pokožce blemcavými, mastnými, nepříjemnými.
Je rozdíl v tuhosti mezi bezsodými a sodovými deoši?
Je! Sodové deoše rychleji tají, mají mazlavější konzistenci. I proto je to typ deodorantů, kterými vždycky doporučujeme v našem sortimentu začít. Osobně sodové deodoranty také preferuji právě na léto, kdy často nosím tílka / trička s hodně krátkým rukávem (a je mi tak vidět odhalené podpaží). Sodové deoše totiž jdou do pokožky vetřít skutečně bez jakékoliv stopy (upřímně: já smrdím jako prasátko, takže výrobku nanáším poměrně hodně, proto deoš někdy do pokožky ještě dozapracuji prsty).
Bezsodé deodoranty jsou tužší, "sušší" (je to kvůli obsahu náhražky sody, kterou je oxid hořečnatý), drolivější. I ony jdou do pokožky krásně vmasírovat, ale chce to větší trpělivost - zejména na výše zmíněný trik, kdy se před roztíráním nechá výrobek chvíli zahřívat v podpaží, to je u nich zásadní.
A jak je to s množstvím?